O zespole

Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians.

Ich muzyka, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak swój własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. Na płycie znalazło się dziesięć premierowych kompozycji oraz cover zespołu The Connells „74-75” w zupełnie nowej zaskakującej aranżacji.

Po wydaniu płyty grupa grała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpili na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrali dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1” i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.

W 2016 r. zespół wydał drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Obecnie Holly Blue pracuje nad trzecim, całkowicie polskojęzycznym krążkiem. W internecie można już znaleźć dwa single promujące trzecią płytę zespołu: „Wygnani z miasta” oraz „Telepop”. Premiera płyty przewidziana jest na początek 2021r.

023

LOGO_JPG